دمپر ضد حریق

دمپرضدحریق چیست و چگونه کار می کند؟

اکثر مالکان املاک اهمیت اقدامات پیشگیرانه کافی در برابر خسارت ناشی از آتش سوزی را می دانند ، اما نصب یک دستگاه محافظ آتش نشانی در سیستم HVAC املاک شما کافی نیست.

همچنین ضروری است که این ویژگی ها بطور دوره ای مورد بازرسی و اصلاح قرار گیرند و درک کنند که چگونه کار می کنند تا در صورت بروز آتش سوزی بتوانند به سرعت و کارآمد مورد استفاده قرار گیرند.

نحوه کار آنها:

دمپرهای آتش سوزی هنگامی که دمای اتاق به حدود 120 درجه فارنهایت افزایش می یابد ، شروع به کار می کنند ، در این مرحله اتصال حساس دمپر ذوب می شود و باعث بسته شدن درب آن می شود.

آنچه انجام می شود جلوگیری از انتشار آتش ، کمک به حداقل رساندن خسارت است. برای صاحبان املاک مهم است توجه داشته باشند که اتاقهایی که معمولاً تا 120 درجه گرم می شوند یا داغ تر هستند ، به دمپرهای آتش نشانی با پیوندهای فیوز که دارای نقاط ذوب بالاتری هستند ، احتیاج دارند.

چرا آنها ضروری هستند:

هنگامی که خوانندگان شروع به درک اصول اولیه استفاده از دمپر و نحوه عملکرد آن می کنند ، معمولاً می توانند بدانند که چرا ترکیب آنها در کارخانه ، خانه هایشان ضروری است. دمپرها از انتشار آتش از طریق مجاری گرمایش ، تهویه و مجاری AC جلوگیری می کنند که به جلوگیری از انتشار آتش در سایر نقاط خانه کمک می کند. آنها همچنین در جلوگیری از عبور دود از زیر ساخت های ساختمان در صورت بروز آتش سوزی کمک می کنند.

انواع مختلف دمپرضدحریق:

دو نوع دمپر آتش وجود دارد که می توان در خانه های مسکونی ، اداری ، بیمارستان ، مراکز خرید، و …نصب کرد. اینها به عنوان دمپرهای ضدحریق فیوزی و موتوری شناخته می شوند.

دمپرضدحریق فیوزی:

برای ساختاراین نوع دمپر از فیوز و فنرهای مخصوص استفاده میشود،زمانی که حرارت به حدی حدودا (120) درجه برسد فیوز ذوب شده و با کمک فنر پره های دمپر بسته میشوند.

دمپرضدحرق موتوری:

شکل ساختاری این دمپر مثل دمپر فیوزی است ولی به جای فیوز و فنر از شفت مخصوص و با موتور مورد استفاده در مکان درنظر گرفته میشود،که بر اثر آتشسوزی سنسور موتور به کار می افتد و باعث بسته شدن دمپر میشود.