دمپر موتوری

دمپر های موتوری تهویه پاشا برای کنترل کردن جریان هوا است که این نوع دمپربه صورت موتوری با موتور های مختلف  on/off ،تدریجی، دود و حریق و … تهیه و اجرا میشود و در مسیر کانال های اگزاست،موتورخانه، دمپر پارکینگ و … قرار میگیرد .

و این نوع دمپر را میتوان به صورت  چهارگوش و گرد و یا تبدیل چهارگوش به گرد از ورق های گالوانیزه،استیل،الومینیوم و سیاه در ضخامت های 0.5 تا 5 میل در پهنا های مختلف هم به صورت بین کانالی و پایان کار اجرا کرد.

در ضمن پره های این نوع دمپر را میتوان هم به صورت 7و8 و یا به صورت موازی ساخت

دمپر های موتوری استاندارد تهویه پاشا تشکیل شده است از

کلاف و پره های گالوانیزه یک میل

بوش برنجی

تسمه ی گالوانیزه

پروانه ای

صفحه ورق گالوانیزه برای نشستن موتور بر روی دمپر و شفت برای بسته شدن موتور بر روی دمپر و عمل کردن پره ها به وسیله موتور دمپر.

پهنا استاندارد دمپرموتوری هوباد صنعت 15 سانت می باشد.

پهنای کار،ابعاد، ضخامت و جنس ورق ساختاری دمپرموتوری  به سفارش مشتری بوده و میتوان تغییر داد.

دمپر موتوری در پارکینگ ها، اتاق دیزل و … مورد استفاده قرار میگیرد .

در پارکینگ ها برای هوای برگشت از دمپر پره دوبل همراه با واشر سیلیکونی و شفت سرتا سری و کلاف ورق 1.5 میل همراه با موتور کنترل دود و برای هوای رفت از دمپربا ورق ضخامت بالاتر همراه با موتور باز و بست استفاده می شود .

برای اتاق دیزل نسبت به ابعاد دمپر ضخامت ورق دمپر تعیین و از موتور باز و بست با فنر برگشت استفاده میشود.

دمپر های موتوری همچنین ممکن است توسط یک سیم پیچ به شکل استوانه که معمولا طول آن بیشتر از قطرش است و هنگامی که جریان الکتریکی از آن میگذرد در آن میدان مغناطیسی تولید می شود و بنابر قانون لنز با تغییر میزان جریان در برابر تغییر جریان مقاومت میکند و زاویه جریان هوا توسط سیگنال هایی مثل سیگنال هایی که از ترموستات به عملگر دمپر به منظور تنظیم جریان هوا مطبوع میرود،کالیبره شده و شرایط محیطی ان فضا را کنترل کند.